Komodity se v uplynulém týdnu dočkaly nejlepšího týdenního výsledku od září 2012. Důvodem byly obnovené výprodeje u dluhopisů, které zatřásly také akciovými trhy. Přiblížil se totiž konec kvantitativního uvolňování a americkou centrální bankou oznámené ukončování nákupů aktiv od 18. září pak tvrdě dopadlo na finanční trhy. V průběhu týdne tak výnos desetiletých amerických státních dluhopisů vystoupal na nejvyšší hladinu za poslední dva roky. To se odrazilo také na světových akciových trzích, které začaly klesat podobně jako v červnu - tehdy jsme naposledy viděli růst výnosů u dluhopisů.Hvězdou týdne se stalo stříbro, které završilo už dvoutýdenní růst. Pomohly mu především nákupy ze strany komoditních traderů a hedgeových fondů. Od červnových minim už stříbro přidalo úctyhodných 27 % a je tak jednoznačně v býčím trhu, který se zmiňuje v případě, že některé aktivum vyskočí o pětinu ze svých minim.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



