Propustit a znovu nabrat zaměstnance je obvykle drahá záležitost. Řada firem se tomu proto snaží vyhnout a nabírá zaměstnance třeba přes agentury. Existují ale i jiné cesty: "Například konta pracovní doby. Na ně si zaměstnanci ukládají nadpracované hodiny v období, kdy se firmě daří, a čerpají je během útlumu výroby," říká Libor Stodola, senior manažer v oddělení Poradenství pro řízení lidských zdrojů ve společnosti PwC.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



