Propustit a znovu nabrat zaměstnance je obvykle drahá záležitost. Řada firem se tomu proto snaží vyhnout a nabírá zaměstnance třeba přes agentury. Existují ale i jiné cesty: "Například konta pracovní doby. Na ně si zaměstnanci ukládají nadpracované hodiny v období, kdy se firmě daří, a čerpají je během útlumu výroby," říká Libor Stodola, senior manažer v oddělení Poradenství pro řízení lidských zdrojů ve společnosti PwC.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se