Německý průmyslový konglomerát Siemens zruší v příštích dvanácti měsících ve svých pobočkách po celém světě 15 tisíc pracovních míst. Je to součást dříve oznámeného úsporného programu, který má této firmě ušetřit 6 miliard eur.
Společnost, která odmítala o detailech zeštíhlovacího procesu mluvit, dokud neinformuje samotné zaměstnance postižené propouštěním, nyní sdělila, že pět tisíc míst z celkového počtu bude zrušeno v Německu. Siemens ale zároveň uvedl, že se chce vyhnout nuceným výpovědím a postiženým pracovníkům nabídne jiné uplatnění.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



