Německý průmyslový konglomerát Siemens zruší v příštích dvanácti měsících ve svých pobočkách po celém světě 15 tisíc pracovních míst. Je to součást dříve oznámeného úsporného programu, který má této firmě ušetřit 6 miliard eur.

Společnost, která odmítala o detailech zeštíhlovacího procesu mluvit, dokud neinformuje samotné zaměstnance postižené propouštěním, nyní sdělila, že pět tisíc míst z celkového počtu bude zrušeno v Německu. Siemens ale zároveň uvedl, že se chce vyhnout nuceným výpovědím a postiženým pracovníkům nabídne jiné uplatnění.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se