Generální ředitel největší německé elektrárenské společnosti E.ON Johannes Teyssen varuje, že bude trvat léta, než Evropa bude moci doufat, že se, co se týče nákladů na energii, vyrovná s rostoucí výhodou Spojených států. Teyssen předpovídá, že kvůli tomuto rozdílu bude těžký průmysl z kontinentu odcházet.

Evropa nemá podle šéfa E.ON k dispozici jednoznačnou možnost, jak snížit americkou výhodu, ať už jde o těžbu břidličného plynu, větší dovoz zkapalněného plynu, nebo import levných dodávek z USA.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se