Ekonomika České republiky setrvale klesá, a byť není na světě jediná, přece jen bychom očekávali, že by se již zase mohla vrátit k dohánění vyspělejších zemí, jak jsme toho byli svědky v předcházející dekádě. Samozřejmě klíčovou úlohu v poklesu ekonomiky sehrála krize, ale fakt, že jsme se ještě nedostali s úrovní hrubého domácího produktu zpět na předkrizovou úroveň a že jiné ekonomiky rostou, vede k řadě otazníků. Prognózy naznačují, že bychom se snad již ve druhé polovině tohoto roku mohli vrátit k mírnému ekonomickému růstu. Je optimismus namístě, anebo krize zvýraznila některé hlubší negativní tendence v české ekonomice?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se