Obraz Julia Fučíka jako mučedníka komunistické víry představuje nová inscenace pražského Studia Hrdinů nazvaná Citový komediant. Fučík na jevišti, jež vzniklo "na troskách" Divadla Komedie, ovšem nečelí gestapáckým výslechům, nýbrž obětuje svá do masa rozbitá kolena, aby zachránil před poškozením půjčené kolo.

Autoři inscenace, dramaturg a režisér Jan Horák a scénograf a režisér Michal Pěchouček, se úplně vyhnuli polemickým faktům, kterými se historici nebo literární vědci pokoušejí uvést na pravou míru fučíkovskou legendu. Ani slovo o tom, zda adorovaný komunistický hrdina nebyl taky trochu zbabělec, jak to měl s komisařem gestapa Böhmem nebo proč při zatčení nestřílel. Informace tohoto typu a vůbec celou etapu Fučíkova protinacistického odboje nechávají tvůrci inscenace stranou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.