Před několika lety se Martin Rajniš naštval. Co se to stalo s uměním stavět? Proč se mají ti, kdo uchopí život do vlastních rukou a chtějí si na svém pozemku pořídit příbytek, proplétat jedním z nejkomplikovanějších a nejnevypočitatelnějších správních řízení, jaká tato země má? Kam se podělo tradiční stavění, kdy si chalupu člověk postavil sám, jen s pomocí rodiny a přátel, bez "profesionálních" stavebních firem? A z materiálu, který si obstaral na vlastním pozemku nebo který mu hajný dovolil přivézt z lesa. Vzdálili jsme se přirozenosti tak daleko, že k uspokojení základních životních potřeb jsme naprosto nezpůsobilí bez kurately byrokratického aparátu a služeb profesionálů?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se