Dostat se do týmu jednoho z nejvýznamnějších českých vědců Antonína Holého se podařilo málokterému vysokoškolákovi. Eliška Procházková to dokázala už před maturitou.

Profesora poprvé oslovila s prosbou, zda může svou práci, kterou chtěla poslat do středoškolské soutěže, uskutečnit v jeho laboratořích. "S prací o nukleosidech jsem postoupila až do republikového kola. To pan profesor velmi ocenil a nabídl mi pracovní místo ve své skupině, až odmaturuji, za předpokladu, že budu pokračovat ve studiu na vysoké škole, což jsem měla v plánu," vypráví Procházková. A dodává, že maturita na odborné Masarykově střední škole chemické jí umožnila nastoupit k profesoru Holému jako laborantka.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se