Do šestnácti let si Radim Nencka myslel, že se stane architektem nebo designérem. Na konci střední školy se ale rozhodl pro farmacii a nastoupil na Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Dnes je vedoucím juniorského výzkumného týmu, který navazuje na práci profesora Antonína Holého.

"To, že chci dělat vědu, jsem zjistil vlastně hned, když jsem k ní přičichl a začal jsem ve třetím ročníku na vysoké škole pracovat na jednom z medicinálněchemických projektů na katedře farmaceutické chemie. Od začátku se mi na tom líbilo, že ta práce rozhodně není jednotvárná, člověk může realizovat své vlastní nápady a dává mu to vlastně velkou svobodu myšlení," popisuje pětatřicetiletý Nencka, který se věnuje medicinální chemii. Když se po studiích v Hradci Králové hlásil na doktorandské studium přírodovědecké fakulty v Praze, u přijímacích zkoušek si ho vyhlédl profesor Holý. "Po zkoušce mě oslovil a nabídl mi, že bych mohl pracovat v jeho týmu. To byla nabídka, která se neodmítá," vzpomíná Nencka, kterého práce v Ústavu organické chemie a biochemie stále naplňuje.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se