Pokud výroba a spotřeba energie negativně dopadají na společnost, tak neregulovaný trh vede k přílišné spotřebě a vládní regulace, které spotřebu snižují, jsou užitečné. Vlády takto, zcela správně, regulují kdeco - kupříkladu hluk. Můj žižkovský soused si myslí, že je DJ, a libuje si v hlasité elektronické hudbě v nočních hodinách, aniž by dbal dopadů na sousedy. Trh s hlukem vláda reguluje velmi rigidně. Stačí zavolat městskou policii a ta po desáté hodině hluk típne.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



