Zaplavujeme Evropu solárními panely a větrnými elektrárnami, bohužel většinou vyrobenými mimo EU. Mimořádně draze snižujeme emise CO2, odstavujeme funkční elektrárny, zíráme na nefunkční jednotný trh s elektřinou stejně jako na trh s povolenkami CO2. O investicích do přenosových soustav a propojení trhů, které zvýší bezpečnost a stabilitu, ale na druhou stranu také dále zvýší cenu elektřiny, nemůže být zatím ani řeč.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se