Z formálního hlediska je české právo v pořádku. Problém je ovšem v tom, jak veřejnost i odborníci právo vnímají a jak s ním nakládají. To se projevuje nejen v konfrontačním přístupu při sporech, ale i v tom, jakým - leckdy chaotickým - způsobem u nás vznikají nové zákony nebo jak úředníci přistupují k veřejným zakázkám. Účastníci diskuse Byznys Online, kterou pořádají Hospodářské noviny ve spolupráci s Deloitte Academy, se shodli na tom, že na kultivaci českého právního prostředí by se měli podílet nejen právníci a zákonodárci, ale i samotné firmy.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se