Benátky jsou plné legend, příběhů i maskou mnoha tváří, městem, které se vynořuje z vln a které se do nich potápí. Většina ze statisíců turistů, kteří je každoročně navštíví, jejich labyrintem jen ve spěchu prolétne. Knížka Josefa Kroutvora nazvaná prostě Benátky naopak vyzývá k zastavení, k rozkošnickému snění.

Na rozdíl od mnoha bedekrů vnímá město vnitřně, básnickým pohledem plným přesného vidění, smyslového opojení, metafor i dobrodružstvím fantazie. "Zdá se, že mozaika snad nejlépe vyjadřuje neklidnou podstatu města ležícího na vodě, povahu Benátek. Ne náhodou malíř Jan Zrzavý skládal pastelové obrazy Benátek z množin barevných ploch, jako by se jen dotýkal toho, co vidí, vnímá a co nelze trvale uchopit."

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.