Karel Kryl se za dvacet let musel na břevnovském hřbitově několikrát obrátit v hrobě. Například když mu Univerzita Karlova posmrtně udělila medaili, přestože se Kryl podle rektora "názorově odklonil" od těch, s nimiž stál za minulého režimu na jedné straně barikády. Když Krylovi prezident Václav Havel přiznal medaili Za zásluhy II. stupně, ačkoliv mu o rok dříve nepřišel na pohřeb. Když pražský primátor Pavel Bém otvíral v pražských Stodůlkách Krylovu ulici, zatímco už chystal největší tunel v historii hlavního města. Když Krylovu Demokracii (která "místo srdce břicho má / a místo duše tlamu") pouštěli Zemanovi sociální demokraté na předvolebních mítincích. Když si "poslední z českých husitů" Daniel Landa přivlastnil Krylův repertoár pro svůj později zkrachovalý řád Ordo Lumen Templi. Když se komunistický předseda Grebeníček vyznal, jak rád poslouchá Krylovy písně.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.