Nekončící boj. A to už od chvíle, kdy odešel poprvé v září roku 1969. Už tehdy začal boj o Karla Kryla. O to, kým a čím je. Pro komunisty podrývačem socialismu, přestože jeho zpěv a hudba míří na kulturní, nikoli na ryze ideologické kořeny. A pro ostatní - zpěvák, básník, intelektuál, tvůrce protestsongů, angažovaný občan, hrdina, který za nás říká, co sami neumíme říci?

Boj o Kryla - o jeho přivlastnění v negativních i pozitivnějších smyslech slova - běžel naplno i po jeho návratu domů v roce 1989. Krátkou fázi euforie, způsobené představou, že věci půjdou lépe, než se zdá cynikům a skeptikům popisujícím "podivnou povahu českého národa", vystřídala kritická až depresivní melancholie, v níž také skončil Krylův život. Nepramenila nutně z konfliktu s nově vznikajícím systémem, který Kryl prohlédal svýma bezelstnýma očima, což mu nemohli odpustit všichni, kdož v té době s nadšením budovali kapitalistickou demokracii, aniž by si kladli otázku, co a jak budují.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.