Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický bude i další dvě sezony působit v londýnském Arsenalu. Prodloužení kontraktu, který měl vypršet letos v létě, oznámil hráčův agent Pavel Paska a potvrdil ho i oficiální web anglického klubu.

Až tedy Rosického aktuální kontrakt s Arsenalem v létě 2016 vyprší, bude hráči už takřka 36 let, narozeniny slaví v říjnu.

"Už v lednu Arsenal projevil eminentní zájem o to, aby Tomáš Rosický na Emirates zůstal. Pro Tomáše tam byly i jiné nabídky, z USA, ale i odjinud, třeba z Bundesligy. Hráčovou jednoznačnou prioritou ale bylo zůstat v Arsenalu, takže jsme se brzy domluvili. Arsenal si jen vyhradil právo informovat o prodloužení smlouvy jako první," vysvětluje Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Rosického zastupuje.

V minulých letech prodlužoval Arsenal s Rosickým smlouvu vždy o jeden rok. Dvouletá smlouva pro brzy čtyřiatřicetiletého fotbalistu je důkazem, že Arsenal na českého špílmachra hodně spoléhá. Standardně totiž Gunners nabízí hráčům starším třiceti let jen jednoletá prodloužení smlouvy.

"Kdyby se to povedlo, strávil by Tomáš v Arsenalu celkem deset let. A to už by bylo jednoznačným důkazem o tom, jak důležitým hráčem pro tento klub je," komentuje situaci Paska.

Na otázku, zda s prodloužením smlouvy přišlo i navýšení Rosického platu v Arsenalu, Paska jen odtušil: "Jsme maximálně spokojeni."

A co na to sám reprezentační kapitán? "Jsem moc rád, že mohu v Arsenalu zůstat. Jsem hrdý na to, že jsem zde vydržel tak dlouho, a doufám, že s Arsenalem dokážeme vyhrát Premier League," prohlásil Rosický, který v týmu působí už osm let.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist