Diskuse na toto téma není ani u nás vůbec nová a je to skoro vždy diskuse zatížená různě chápaným významem slov. Zpravidla se střetávají dva rozměry: dimenze struktury a dimenze kvality. Uvedu příklad. Je ve jménu prosperity průmyslu a celé země žádoucí podporovat učňovské školství? Otázkou je, co si pod tou podporou představujeme. Máme produkovat více (zpravidla špatně) vyučených pro průmysl tak, že některým lidem zavřeme cestu na vysokou školu nebo dokonce i k maturitě? Nebo nám počty vyučených stačí a jde nám o to, podpořit jejich kvalitu? Já se kloním spíše tomu druhému.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se