Diskuse na toto téma není ani u nás vůbec nová a je to skoro vždy diskuse zatížená různě chápaným významem slov. Zpravidla se střetávají dva rozměry: dimenze struktury a dimenze kvality. Uvedu příklad. Je ve jménu prosperity průmyslu a celé země žádoucí podporovat učňovské školství? Otázkou je, co si pod tou podporou představujeme. Máme produkovat více (zpravidla špatně) vyučených pro průmysl tak, že některým lidem zavřeme cestu na vysokou školu nebo dokonce i k maturitě? Nebo nám počty vyučených stačí a jde nám o to, podpořit jejich kvalitu? Já se kloním spíše tomu druhému.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



