NEJDE-LI MOHAMED K HOŘE, MUSÍ IDIOM K DĚTEM

Idiomy tvoří svébytný poklad každého jazyka, jenže jsou už notně uleželého data a nejmladší pokolení si při odhalování jejich významu leckdy připadá jako ve španělské vesnici. Vlídný souhrn pěti set nejběžnějších spojení potvrzuje, že si idiomy rády berou do úst části těla, neboť nejsnáz se obrazný příměr neodvoditelný z původních slov vysvětlí názorně. Hojně přispěly živly, jelikož tichá voda břehy mele. A jak ví Cimrman, jsme národ "prosíravý" - tudíž houf položek cituje bačkory, voly, psy (zhusta zpráskané) a vlky (div z toho nevyhynuli). Popartové kresby Jiřího Votruby, jež tyto skvosty glosují, potvrzují jejich poetično v přiléhavé zkratce.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.