Zahraniční turisté vylepšují tuzemským pivovarům odbyt piva, které Češi konzumují rok od roku méně. Z odhadů Českého svazu pivovarů a sladoven vyplývá, že turisté loni v Česku vypili 600 tisíc hektolitrů piva, tedy o 50 tisíc hektolitrů více než v roce předchozím. "Meziročně to představuje zhruba osmiprocentní nárůst spotřeby," uvedl Vladimír Balach, výkonný ředitel svazu.

V roce 2013 navštívilo Česko 23 milionů cizinců. Nejvíce z Německa, Ruska, Slovenska či Velké Británie, tedy hlavně ze zemí, kde má pití piva velkou tradici. Znamená to, že v Česku každý návštěvník z ciziny vypije během svého pobytu v průměru něco přes pět velkých piv.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.