Naší zemí, zejména však Brnem, hýbe v současných dnech diskuse o výstavbě distribučního skladu firmy Amazon. Převážná část brněnské diskuse postrádala pro nezasvěcené srozumitelnost - třeba ta, týkající se územního plánu a vhodnosti průmyslové zóny pro logistické centrum. Koneckonců ani jiné průmyslové objekty nejsou krásné (očekával bych u nich stejný tvar placaté krabice) a dopravní zatížení přináší také. Pokud jde o to, že vytvořená pracovní místa nevyžadují vysokou kvalifikaci, domnívám se, že důležitá nejsou jen místa pro ty nejkvalifikovanější. Nezaměstnanost ostatně postihuje málo kvalifikované mnohem více než inženýry a doktory. Dva argumenty však stojí za úvahu: Amazon vytlačí kamenné obchody, což v případě obchodů s knihami poškodí kulturu jako takovou, a zároveň, a to ve větší míře (neboť nedistribuuje zdaleka jen knihy), zničí více pracovních míst, než vytvoří.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se