Před pár týdny se ministerstvo financí rozhodlo investovat "volnou" likviditu, kterou do té doby mělo uloženou v České národní bance. Znamená to, že v ČNB teď bude 40 miliard korun chybět, když jsou převedeny jinam? Proč si několik desítek miliard vzaly na své účty komerční banky, když je v českém bankovním systému přebytek likvidity? Zajímavých otázek může být v této souvislosti celá řada: pokusím se odpovědět alespoň na některé.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se