Před pár týdny se ministerstvo financí rozhodlo investovat "volnou" likviditu, kterou do té doby mělo uloženou v České národní bance. Znamená to, že v ČNB teď bude 40 miliard korun chybět, když jsou převedeny jinam? Proč si několik desítek miliard vzaly na své účty komerční banky, když je v českém bankovním systému přebytek likvidity? Zajímavých otázek může být v této souvislosti celá řada: pokusím se odpovědět alespoň na některé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



