Mnoho lidí má svou noční můru, svého strašáka, který jim nedá spát. Pro centrálního bankéře jím tradičně byla vysoká inflace, tedy překotný růst cen. Nedávná finanční krize však obrátila situaci naruby. Pokud byste se nyní zeptali v Evropské centrální bance, americkém Fedu či České národní bance, zjistíte, že za eminentní nebezpečí považují deflaci, tedy pokles cen. A v boji proti ní jsou ochotni provádět různá nekonvenční a choulostivá opatření jako tzv. kvantitativní uvolňování či intervence na oslabení měnového kurzu (českou veřejností obzvláště oblíbené).

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se