S přiznaným břemenem minoritního akcionáře ČEZ jsem se i já rozhodl přidat názor do ožehavé diskuse kolem očekávaného rozhodnutí o dividendě ČEZ za rok 2013. Ta se rozhořela poté, co ministr financí bez větších detailů pro HN v půlce března prohlásil, že bude na výplatu dividendy požadovat celý zisk ČEZ. Na intenzitě nabrala ještě více poté, co byl před pár dny ukončen tendr na dostavbu Temelína a představenstvo ČEZ oznámilo svůj návrh dividendy v souladu se stále platnou dividendovou politikou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se