Nápad uspořádat hokejové mistrovství světa v Minsku pobouřil většinu západních politiků. Mezinárodní hokejová federace (IIHF) ale názor nezměnila, a dnes tedy může šampionát začít. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko má hokej rád a slíbil, že letošní turnaj bude patřit k těm nejlepším v historii. Český tým se představí hned první hrací den v zápase proti Slovensku.
Bělorusko kritizované za porušování lidských práv se do příprav pustilo s velkým odhodláním. Lukašenko nechal postavit dvě zbrusu nové arény pro patnáct a deset tisíc diváků a nedávno se pochlubil, že obě jsou na většinu zápasů vyprodány. A pokud tomu tak skutečně je, možná dojde i k pokoření diváckého rekordu. Ten zatím drží Česko, které před deseti lety hostilo turnaj v Praze a Ostravě, na nějž se přijelo podívat celkem 552 tisíc diváků.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



