Za sebeúctou jedině na vlastní pěst

Torsten Pettersson

Hitlerovi nepřátelé
(Přeložila Helena Matochová)

Argo 2014, 232 stran

Stádní psychologii občanů třetí říše na podzim 1938 se švédský detektivkář s finským pasem rozhodl popsat očima nedokonalého pátrače, jichž je v dnešní severské krimi třináct do tuctu. I mírně labilní psychiatr Halder až noirově lehce propadá krasavicím a obtěžkán traumatem z dětství se na vlastní pěst pouští do kauzy plné šifrovaných deníčků a nabubřelé teutonské mystiky. V úvodním svazku Petterssonovy trilogie nás proto nepřekvapí, že utkvělé běsy pacientů z hrdinovy ordinace vyběhly jako oživlé podvědomí do uliček Berlína, kde jistý odvážlivec za nocí morduje opilé esesáky. Sebeúcta - o tu jde v krvavém přítmí pod nacistickými pochodněmi především. Bitva o ni vsadila na filmovou poetiku střihu a neurotické švenkování, takže není nouze o dramatické zvraty ani o etické hlavolamy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.