Třicetitisícové město Orlová na severu Moravy mělo dlouho neřešitelný problém: chátrající čtvrť, v níž se hromadí napětí spojené s růstem počtu sociálně nepřizpůsobivých obyvatel. Vybydlené domy a zanedbaná prostranství kolem hlavní příjezdové silnice byly tou nejhorší vizitkou.

Náhodný návštěvník, který tudy jel naposledy před čtyřmi nebo více lety, by dnes tato místa nepoznal. Čtvrť je opravená, většina domů dostala nový kabát, jsou zde opravené chodníky, nová parkovací místa, upravená zeleň. Veřejná prostranství jsou čistá a lavičky lákají k příjemnému posezení.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se