Budova Nového divadla v Plzni k sobě poutá pozornost svou cenou 870 milionů, zářící červenou fasádou a také více než stotunovou nakloněnou betonovou čelní deskou plnou oválných otvorů.

Hlavní unikát stavby, která se divákům otevře v září, se ale skrývá uvnitř, je protkaná špičkovými technologiemi, které rozhýbávají jeviště. A to doslova - nahoru a dolů, dopředu i dozadu, vlevo, vpravo.

"Bude to nejmodernější divadlo v Česku, a vzhledem k tomu, že se divadla zase tak často nestaví, tak i jedno z nejmodernějších v celé Evropě," říká před komplexem v Jízdecké ulici Petr Suchomel.

Byl to právě on, kdo se svým týmem všechna ta hydraulická hýblátka a hi-tech vnitřnosti vymyslel. A také už druhý rok v Plzni řídí jejich instalace a na vše dohlíží.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.