Snaha ČEZ "vytřískat" z nyní uzavřené dohody s Albánií pozitivní body je logická, ale průhledná. ČEZ by díky dohodě mohl časem získat zpět až 100 milionů eur, což je nepochybně úspěch. Jde ale také o to, zlehčit odpovědnost za původní investici včetně vzniklé ztráty. ČEZ samozřejmě nemůže přiznat manažerské selhání z roku 2009. Už vůbec ne v době, kdy bude valnou hromadou odstartováno období, které může vyvrcholit změnami v managementu. Že k tomu dříve či později dojde, je téměř jisté. Tajemné synergie udržující status quo mezi minimálně částí politické scény a současným managementem ČEZ jsou neudržitelné.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se