Křidýlko? Stehýnko? A co lukulské hody?

Peter Mayle
Francouzské
hodokvasy
(Přeložil
Jiří Sedláček)
Argo 2014, 192 stran

Čtyři pětiny jeho britských vrstevníků nikdy nevycestovaly z Británie, takže pro zbylé je Mayle (1939) hotový guru. Dvacetiletý pobyt v Provenci, na niž mu i v Česku vyšly mnohé ódy, opravňuje tohoto rytíře Řádu čestné legie k analýzám galské letory, která se ráda poměje v zájmu élan vital. Vždyť jídlo Francouzi považují za svátost oltářní. Autorova túra po festivalech gurmánství zahrnuje tucet esejistických chodů zakončených rozumováním nad blahodárností michelinských hvězdiček. Žádá si dobré zažívání a jako digestiv toleranci, neboť vedle svátků vína, sýra a lanýžů se probírají i žáby či hlemýždi, vždy s láskou ukuchtění a pomalu pojídaní. Pokud tedy zdejší lukulské hody přece jen dostávají jedlíky rychleji do rakve, jistě to není průmyslovou stravou a la koncern Tricatel z filmu Křidýlko nebo stehýnko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.