Našinec na cestách a na forbíněJan Werich
Italské prázdniny
(Čte autor)
Radioservis 2014, 158 minut

Sbalil dceru, kufry, taky pár konzerv a v létě 1958 vyjel po vlastní ose zpoza železné opony, aby si dopřál "masovou rekreaci" v nejžádanější turistické destinaci. Ve Werichově cestopisu se sice o Itálii dozvíme stejně málo jako v poutnických črtách Henryho Jamese či Marka Twaina, zato cítíme, jak je našinci na cestách a že všude bratra má, probádá-li zvyky domorodců. Nejrozsáhlejší podoba slavné archivní rozhlasové četby stále není textově úplná, neboť bitva o prostor v éteru mívá své zákonitosti, a přesto tu národem milovaný komik rozehrává i forbíny, v nichž si předlohu rediguje líp do úst, snad aby hutnosti a smyslu pro nesmysl nebylo příliš. Svérázné, nostalgické, ale nikdy to není řachanda. Což oceníme zejména s vědomím, že od časů V+W vtip hodně zabředl do masového blábolení.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.