Není pochyb, že má třetí fáze dohodnutých unijních a amerických sankcí proti Putinově podpoře ukrajinských separatistů už o něco ostřejší zuby než ty symbolické předchozí. Ale jak křičí ostří hoši západních pravicových listů, jde stále jen o mnichovanství, appeasement - čili aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Levice raději mlčí, ta chce sankce, které sankcionáře nic nebolí, a to v případě Evropy dost dobře nejde, zvláště když eurozóna stagnuje a Německo růst neočekává.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se