Američané si dělají těžkou hlavu. Z astronomické nerovnosti příjmů i relativního úpadku střední vrstvy. Podle prezidenta Baracka Obamy jde o "největší problém našich časů" a liberálně levicový tisk pochvalně přikyvuje. Po dvě století se Američané chlubili, že navzdory ohromné nerovnosti příjmů bohatla zároveň střední třída a chudí se měli lépe. Dnes už to neplatí. Konec amerického snu. Skutečně?

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se