Odhalte ze mě ten rubáš

Peter May

Muž z ostrova Lewis
(Přeložila Linda Kaprová, čte Jiří Dvořák)
Host / OneHotBook 2014, 689 minut

Když Skotsku dojde Skotska, jak praví bonmot, zbude jen vystrkov Evropy zvaný souostroví Vnější Hebridy, jejichž strohá krása vytváří klaustrofobní plenér pro zločin a trest. Peter May ji opěvuje i v prostředním svazku trilogie, která patří k nejžádanějším severským detektivkám roku, ačkoli ani pohotová audioverze načtená se zdánlivě chlapáckým odstupem nezastře, že jde o thriller odkrývající důvody zločinu. Odhalování stop se prolíná se vzpomínkami aktéra natolik zchátralého, že vylovit je z paměti rovná se práci pro vraha. Vysloužilý policista Fin - na případu opět osobně angažovaný - by přitom rád našel sám sebe, což je stejně sisyfovský úkol, neboť v rodném kraji bezedné rašeliny a zavilosti není nic jisté. Živoří tady víc ovcí než lidí a vše halí rubáš, takže tomuto Skotsku nesmí dojít skotská.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.