Miloš Zeman srovnal konflikt na Ukrajině se španělskou občanskou válkou. Měl patrně na mysli to, že válka na Ukrajině je podle něj válkou občanskou, do které zvnějšku nikdo (rozuměj Rusko) nezasahuje a které my stojíce vně nerozumíme. Copak vidíme do hlav předsudků, které mají Ukrajinci západní proti Ukrajincům východním? Možná chtěla hlava státu rovněž naznačit, že když je nějaká válka občanská, tak je většinou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se