Miloš Zeman srovnal konflikt na Ukrajině se španělskou občanskou válkou. Měl patrně na mysli to, že válka na Ukrajině je podle něj válkou občanskou, do které zvnějšku nikdo (rozuměj Rusko) nezasahuje a které my stojíce vně nerozumíme. Copak vidíme do hlav předsudků, které mají Ukrajinci západní proti Ukrajincům východním? Možná chtěla hlava státu rovněž naznačit, že když je nějaká válka občanská, tak je většinou jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








