Od nového roku by pojišťovny měly lékárnám vyplácet peníze za výdej léků na předpis a další služby, podobně jako je vyplácí lékařům. Takzvaný výkon jim má nahradit část z téměř dvou miliard, o které od ledna přijdou zrušením třicetikorunového poplatku za recept.

Na kompenzaci ale lékárníci nedosáhnou hned, přísun peněz totiž brzdí jak nejasná definice "výkonu", tak i staré smlouvy s pojišťovnami. Sněmovnou prošla před pár dny ve třetím čtením novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, která se zavedením výkonu počítá. Její dopad je však nejistý.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se