Staré Město na Šumpersku u polských hranic je sice krásný kout České republiky s nádhernou přírodou, ale lokalita je to zapadlá a o práci je tu nouze. Málokdo se sem hrne a úspěšné firmy aby tu člověk pohledal. Lehce se tady nežije ani nepodniká "Nikam jinam přesídlovat nebudeme. Tenhle kraj nás potřebuje, mnoho zdejších lidí u nás našlo zaměstnání," říká Martin Hutař, jednatel společnosti Pro-bio, která si městečko odříznuté od hospodářských center vybrala jako dobré místo pro svůj byznys.

"Jsme vlastně náplava. Sem jsme se přistěhovali, protože se nám tu líbí, protože je tu klid a nebojujeme tu s žádnými velkoměstskými nešvary," dodává.

Výrobce a dodavatel biopotravin se stal letos vítězem zcela nové kategorie v soutěži TOP Odpovědná firma. Získal titul Odpovědná firma Olomouckého kraje 2014, cenu společnosti Tesco SW. Z Olomoucka se přitom letos do celostátního kola přihlásilo 55 velkých a 10 malých firem, z nichž se pak - ovšem podle odlišných kritérií zohledňujících zejména místní hlediska - vybíral nejlepší podnik regionu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se