Náměstí, křižovatky a také skrytá zákoutí. Stavby impozantní a v plném lesku a hned za rohem opuštěné ruiny. Lavičky, studny s pumpou, kontejnery na tříděný odpad. Jako v každém jiném městě, není na tom nic zvláštního.

Jen je tu ticho, takže větu "Vítejte ve městě mrtvých" si musíte říci sami. Tady na hřbitově to za vás nikdo neudělá.

Výlet na hřbitov je stejný jako výprava do Prachatic nebo Kardašovy Řečice, dokonce o něco příjemnější. Nehrozí, že vás tu porazí auto, a také se nemusíte bát, že šlápnete do psího lejna (nechť se prosím nikdo v Kardašově Řečici neurazí, to neznamená, že tam nutně ano), neboť na hřbitovy psi nesmí.

Je tu ticho a dá se tady příjemně bloudit, nikoliv však zabloudit, hřbitovní zeď vás včas vrátí zpátky. A že zde jsou ti mrtví? To idylická krajina u Lipan má strašidelnější paměť, mrtví se tu počítali na tisíce a krev tekla proudem.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se