Nejprve Kateřina Šedá přemluvila jednu ze svých babiček, aby v rámci svérázné arteterapie po paměti nakreslila téměř celý sortiment obchodu s domácími potřebami, kde žena pracovala jako vedoucí skladu. Před čtyřmi lety pak výtvarnice přišla s podobným úkolem za druhou příbuznou – převyprávět svůj život jeřábnice vlastní pravnučce, dceři Kateřiny Šedé. Žena po dlouhém váhání nakonec svolila, čímž kromě psaného příběhu vzniklo i osmnáct motivů, které Šedá vytiskla na šest tisíc listů papíru a s pomocí čtyřiadvaceti tisíc hřebíčků jimi vytapetovala Dům umění v Českých Budějovicích. Aktuální výstava nazvaná "Milada Šoukalová / Normální život" byla na světě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se