Tento týden máme výročí měnových intervencí ČNB, respektive řízené devalvace koruny. Což je skvělá příležitost položit si několik souvisejících otázek:

Jak hodnotíte intervenci s ročním odstupem? Lze vůbec měřit či odhadnout její efekt? Když to co nenastalo (deflace), ale i to co nastalo (jisté oživení domácí poptávky) mohlo být způsobeno i něčím jiným. "Co by bylo kdyby" se asi moc hodnotit nedá.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se