Bohuslav Sobotka to nemá jednoduché. V zahraniční politice hraje vynucenou dvojroli. První je určena části funkcionářů, členů a voličů ČSSD, již pozitivně reagují na signální výrazy Rusko-Putin-Zeman. Druhá spojencům, kteří očekávají, že závazky vyplývající z členství v EU a NATO budeme brát vážně.

Je to úděl všech předsedů ČSSD, své by mohl vyprávět například Vladimír Špidla. V roce 2003 musel pro domácí publikum štítivě poodstoupit před americkou invazí do Iráku, říci, že si jí "není jist". Pak ale poslal do Zálivu české chemiky, a když ho přijímal v Bílém domě George Bush, tvářil se, že Češi jsou nejlepší spojenci.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se