Evropští politici schválili cíle energeticko-klimatické politiky 2030, jež určí dění v energetice a výrazně ovlivní konkurenceschopnost ekonomiky, zaměstnanost i míru blahobytu nás občanů. Jde zatím o politické prohlášení, tvrdá hra o konkrétní kontury teprve začíná. Teď se totiž budou psát direktivy, jak tyto cíle plnit.

Není to poprvé, co Evropa dává své energetice jednotný rámec. Energetická politika 2020 měla tři cíle: konkurenceschopnost, bezpečnost dodávek a trvale udržitelný rozvoj, který se časem zaměřil na rozmisťování obnovitelných zdrojů jako preferované technologie. Skvělá myšlenka selhala v praktické realizaci. Stanovené cíle nezůstaly v rovnováze, třetí z nich převálcoval dva zbývající. Proto je dnes pro všechny v EU konkurenceschopnost i bezpečnost dodávek problém. To se nesmí opakovat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.