U příležitosti vzpomínání pamětníků na kuponovou privatizaci i čtvrtstoletí českého kapitalismu jsem se zastavil u několika témat. Třeba do jaké míry byly pokusy vytvářet české národní kapitálové skupiny pomocí rozkrádání skutečně plánované. Podle mne to řízeno bylo - především ze strany ODS. Symptomatické je, že to aktéři postupně přiznávají až dnes. Dávno je to promlčené a Klausova amnestie tomu nasadila korunu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se