Francouzské město Grenoble na úpatí Alp již brzy ze svých ulic odstraní komerční reklamní plochy. A stane se tak prvním městem v Evropě, které se k takovému kroku odhodlalo. Reklamy pak postupně nahradí stromy, slibuje zelený starosta města Éric Piolle, kterému se letos na jaře podařilo vyhrát tamní volby a ukončit tak 19letou vládu Socialistické strany v Grenoblu.

Více zeleně i biopotravin

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se