Okolo čtvrt na sedm z pražského hlavního nádraží vyjíždí rychlík Hutník -směr Český Těšín. Po pár kilometrech ho ale zastavuje námraza na troleji, dráty navíc spadnou na lokomotivu. Tři stovky lidí šest hodin čekají v netopícím vlaku se zamčenými toaletami, až jim hasiči povolí vystoupit.
Když přitom tenhle vlak InterCity vyjížděl v pondělí večer z Prahy, na východě Čech už bylo jasné, že jde o kalamitu nebývalého rozsahu. Například vlak, který měl být v té době už v Bohumíně, stál teprve před Českou Třebovou. Po celém koridoru na Moravu byly desítky uvízlých vlaků. Přesto se na zablokovanou trať vydávaly další spoje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












