Okolo čtvrt na sedm z pražského hlavního nádraží vyjíždí rychlík Hutník -směr Český Těšín. Po pár kilometrech ho ale zastavuje námraza na troleji, dráty navíc spadnou na lokomotivu. Tři stovky lidí šest hodin čekají v netopícím vlaku se zamčenými toaletami, až jim hasiči povolí vystoupit.

Když přitom tenhle vlak InterCity vyjížděl v pondělí večer z Prahy, na východě Čech už bylo jasné, že jde o kalamitu nebývalého rozsahu. Například vlak, který měl být v té době už v Bohumíně, stál teprve před Českou Třebovou. Po celém koridoru na Moravu byly desítky uvízlých vlaků. Přesto se na zablokovanou trať vydávaly další spoje.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se