Auta s dieselovým motorem by měla podle plánu starostky Paříže Anne Hidalgové zmizet z hlavního města do roku 2020.

V rozhovoru pro list Journal du Dimanche také uvedla, že chce na hlavní třídy pustit pouze nízkoemisní auta, rozšířit pěší zóny a zdvojnásobit počet kilometrů cyklostezek. Plány chce tento týden prodiskutovat s městskou radou.

Socialistka Anne Hidalgová byla do křesla pařížské starostky zvolena letos v březnu a snahou o čistší prostředí navazuje na předchozí kroky dlouholetého šéfa radnice Bertranda Delanoëa. Podle Hidalgové podíl Pařížanů, kteří nevlastní žádné auto, stoupl ze čtyřiceti procent v roce 2001 na současných šedesát procent.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se