Mikina při přebírání státního vyznamenání rozčílila mnoho lidí. Byla to evidentní provokace, protože k prezidentovi se přece při takové chvíli chodí v obleku. I sám Robert Sedláček přiznal, že to byla trochu schválnost, kterou chtěl shodit oficiálnost procedury. Tedy jakási podvědomá vnitřní obrana proti tomu, že vyznamenání vůbec dostává a že si je otevřeně bere, jakkoliv musel pochybovat o tom, že si ho svou tvorbou už dostatečně zasloužil. Kdo ale Sedláčka trochu zná, ví, že tahle mikina je něco jako režisérova ikona. Nosí ji všude, pořád, vlastně ho málokdy lze potkat v něčem jiném. A kdyby ji najednou neměl, nebyl by to ani Sedláček.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se