Asi znáte úsloví, že je lepší vyhořet než se stěhovat. A to neplatí jen pro stěhování reálné, ale i to virtuální. Většina z nás dnes díky výpočetní technice tráví značnou část svého života ve světě, od kterého nás dělí povrch displeje.

Protože jsem dědek, bylo mé první virtuální působiště v MS DOS. Po pravdě to nebyl žádný komfort, a tak jsem se rád a pln očekávání stěhoval do Windows 2.0. No a pak to přišlo. Bez toho, že bych chtěl, musel jsem se snad každý třetí rok stěhovat do nového prostředí. Málokdy to byla změna příjemná. Když si třeba vzpomenu na Windows 97, tak mi naskakuje husí kůže ještě dnes. Vím, že pokrok se nedá zastavit, ale jako uživatel počítače si ve chvílích podobných změn připadám jako pokusné morče, na kterém někdo za sklem testuje, co snese a jestli se přes všechny nástrahy dostane k vytoužené mrkvi.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se