Pamatujete si ještě, co znamená zkratka ANO? Původně šlo o občanské sdružení Akce nespokojených občanů. Následně se přetvořilo na politické hnutí. Nyní je už ale skoro rok ve vládě, má post vicepremiéra, vyhrává volby a mělo by se stát klasickou stranou.
Ale proč vlastně, když podle zákona z roku 1990 není nutné být tou nemilovanou partajní strukturou, ale sexy protestním hnutím pro všechny? Možná jde jen o slovíčkaření. Možná ale právě nyní nazrál čas ukončit tu komedii s hnutími ANO, Úsvit, Starostové a nezávislí a dalšími, která jsou především klasickými stranami se zákonodárci a partajní hierarchií.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











