Džin je venku z lahve. Téma řeckého odchodu z eurozóny neboli grexitu je opět na stole bez ohledu na to, co kdo dementuje. Reagují pochopitelně i trhy: výnosy z řeckých dluhopisů jsou na vzestupu.

V této souvislosti je zásadní jedna věc. Mainstreamoví ekonomové považují již nějakou dobu téma dluhové konference, dluhové restrukturalizace a oddlužení států za důležité, v mainstreamové politice jde stále o naprosté tabu. Odpuštění dluhů navrhují jen strany považované za populistické či extremistické, jako je řecká Syriza či španělský Podemos.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se