Už hodinu před samotným začátkem pondělní demonstrace se louka v centru Drážďan plní prvními vlajkonoši. Silný vítr se ostře opírá do praporů. "Dneska nás bude ještě víc. Přijdou všichni," baví se dva dobře naladění asi padesátiletí muži v černých bundách, na hlavách černé pletené čepice a v ruce lahev nejlevnějšího místního piva Sternburg.

Mezi lidmi se prodírá malý prošedivělý penzista v obnošené šusťákové bundě. Z kapsy vytahuje z papíru vystříhané černé stužky s nápisem Pegida a nabízí je ostatním, aby si je připevnili na kabát. "S vámi mluvit nebudu, všichni lžete," odpovídají jednotně televizním štábům lidé v davu. Mezitím přicházejí k parku Lingnerallee další zástupy lidí ze všech stran. Většinou tu jsou muži ve středních letech, ale i ženy v důchodu. Mladých je jen pár.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se